Aztán a jogász beszélt az egészségügyi törvényről, majd pedig a kiállítás körül zajló perekről. Itt elmondta, hogy igazából a preparált testek származása nem tisztázott, és ez ki is van írva a kiállítás elején. Ugyanis az Egyesült Államokban ezzel nyertek pert ellenük, hogy ezt nem hozták a látogatók tudomására.
A teológus az egyház testhez való hozzáállását elevenítette fel, kis történeti háttérrel, majd a felmerülő kérdések alapján a feltámadás utáni testről beszélt, már amennyit arról tudhatunk, illetve az evangéliumok és az egyház hagyománya alapján arról gondolunk.
Ezután aztán személyes megosztások és kérdések következtek. Azt úgy nagyjából leszögeztük, hogy a kiállítás egyik célja inkább megvalósult: ismereteket szerezni az emberi testről. A másik viszont, hogy egészségesebb életmódot éljünk, az csak részlegesen jött át. A harmadik cél nem látható és nem nyilvánvaló, de a belépő 2500 forint, ami azért beszédes, hiszen nagy volt a kiállítás látogatottsága Budapesten is.
A személyes megosztásokból több dolog kijött, de szinte mindenkinek fontos volt az, hogy új ismereteket szerzett a testünkről, érdekességeket tudott meg az emberi szervezetről. Erről különben orvostanhallgatók is gondoskodtak, akiket lehetett a helyszínen kérdezni. Aztán sokan említették látva a test szervezettségét, azt is, hogy kell lennie egy rendezőnek, tehát Istent bizonyította a látvány számukra. Ezen kívül persze volt, akinek felkavarodott a gyomra, hiszen mégiscsak holtesteket néztünk. Bár így első látásra nem az jutott az ember eszébe.
Személy szerint örülök, hogy megnéztem a kiállítást, sokat tanultam, tetszettek az érdekességek is (például, hogy testünk véredényeinek a hossza, ha összeraknánk, 160000 km-t tenne ki). De volt sok más ilyen figyelemfelkeltés. Aztán a dohányos és tiszta tüdő egymás melletti elhelyezése is elgondolkodtató volt. Állást nem foglalok senkinek a nevében, de arra kíváncsi vagyok, hogy ti mit gondoltok. Láttátok már? Milyenek tartjátok? Ha még nem láttátok, megnéznétek?
Utolsó kommentek